Pastviny. Tady se vše odehrává. 

Jetel luční

Jetel luční

Jílek Vytrvalý

Jílek vytrvalý

Jílek mnohokvětý

Jílek mnohokvětý

Kostřava luční

Kostřava luční

Bojínek luční

Bojínek luční

Lipnice Luční

Lipnice Luční

Pastvina je místo, kde to vše začíná. S velkou úctou přistupujeme k obdělávání a udržování krajiny, je to místo, kde se naše krávy, telátka a býci mohou poklidně a kvalitně pást a jednoduše prožívat spokojený život. O naše zvířata se staráme s respektem a láskou, baví nás pro ně vytvářet prostředí, ve kterém správně prosperují. Naše stádo se každý rok rozrůstá, péče o nové přírůstky je pro nás asi největší výzvou, ale zároveň i největší odměnou. 

Na našich pastvinách chováme čtyři plemena skotu: Charolais, Angus, Limousine a Highland.

Charolais

Charolais

Charolaiský skot je mohutné masné plemeno skotu původem z  Charolles ve Francii. První zmínky o tomto plemeni pochází z roku 1773. Hlavní oblastí chovu byla střední Francie v regionu mezi řekami Seinou, Loirou, Rhonou a Alier. Je to plemeno s vynikající zmasilostí a obecně jedno z nejčastěji chovaných masných plemen na světě, je nejpočetnějším masným plemenem ve Francii a i v České republice.  Zralé maso z tohoto plemene vyniká křehkostí a jemností, v ústech je hebké a dokonale strukturované, díky nízkému podílu nitrosvalového tuku je také výjimečně dobře stravitelné.

Angus

Angus

Aberdeen-anguský skot je masné plemeno typické bezrohostí a plášťovým zbarvením, zvířata jsou jednolitě černá nebo červenohnědá. Zemí původu plemene je severovýchodní  Skotsko. Je to jedno z nejvíce chovaných masných plemen na světě. V  hojném počtu je toto plemeno zastoupeno též v České republice.  Aberdeen-anguský skot vyniká nenáročností, odolností, přizpůsobivostí a dobrou schopností využívat pastvy.  Maso z plemene Angus je jemně vláknité a křehké, vysoce mramorované, šťavnaté a má typickou chuť.

Limousine

Limousine

Plemeno vzniklo v limousinské oblasti jihozápadní Francie. Tato oblast je klimaticky poměrně drsná, nadmořská výška dosahuje až 1000 m. Až do první poloviny 20. století bylo plemeno využíváno k tahu. K této práci byla vybírána zvířata velkého tělesného rámce, s velmi dobře vyvinutou svalovinou a pevným postojem, která byla schopna velké zátěže i přes poměrně jemnou kostru. Selekce na tyto vlastnosti dala předpoklad pro vznik typicky masného plemene s velkým podílem svaloviny a nízkým podílem tuku. Maso plemene  Limousine je tak velice čisté a maximálně libové, při zachování křehkosti, jemnosti a šťavnatosti vykazuje vynikající kvalitu.   

Highland

Highland

Zemí původu tohoto extenzivního plemene skotu je Skotsko. Highland nebyl v minulosti vystaven tlaku moderních šlechtitelských opatření vedených snahou zvyšovat jeho růstovou schopnost a masnou užitkovost, tak jak tomu bylo u většiny ostatních plemen. Proto si udržel řadu vlastností původních plemen skotu. Předností je zejména jeho odolnost a otužilost vůči tvrdým klimatickým podmínkám, která umožňuje celoroční chov v přírodě.  Dobře dokáže zužitkovat i velice skromnou pastvu. Maso z toho plemene má vynikající chuťové vlastnosti.